Darboholizmas

Skamba panašiai kaip alkoholizmas. Žodžio galūnė nurodo ganėtinai neigiamą reikšmę. Tačiau žinote ką? Nors darboholizmas ir laikomas neigiamu reiškiniu, ypač psichologijoje, tačiau darbo pokalbių metu jis apsiverčia aukštyn kojomis ir tampa labai teigiamu, netgi skatintinu dalyku, nors išoriškai lyg ir turi ydos formą, kaip ir visur. 

Tradiciniame ir nuvalkiotame darbo pokalbyje, kuomet tavęs paklausia tradicinio banalaus klausimo ir liepa įvardinti tris geras savo asmenines savybes ir tuomet tris blogas, daugelis prie blogų yra linkę gudriai paminėti darboholizmą ir kad kartais nejaučia ribų ir persidirba. Darbdaviams tai girdėti labai patinka, labiau kad negu pavyzdžiui pasakytum, jog esi tinginys.

Tinginystė

Tai labai labai labai labai blogas ir nedovanotinas reiškinys. Iš tiesų iš tinginystės gimsta visos kitos, pačios blogiausios ydos. Jau geriau yra daug persidirbti ir mirti nuo persidirbimo, negu kad labai tingėti ir mirti nuo tinginystės ar nutukimo. Darbo metu jokios tinginystės būti net negali. Tačiau darboholizmas gali ir tai bus net labai gerai.

Kelionė į Estiją

Jeigu tavęs laukia kelionė į Estiją, bičiuli, tai keliauk į Estiją. Drauginga Saremos sala prigaubs tave savo palmių paunksmėje, čia galėsi pagulėti vėsiame kokosų ir bananų palmių pavėsyje, susiverti egzotiškus karolius iš krabų dantukų. Tik žiūrėk maudykis atsargiai, nes iš meteorito kraterio gali išsiristi krokodilas – tiek jų ten jau yra daug toje šiaurėje.

Elmolų gentis Kenijos safariuose

Elmolai yra mažiausia Afrikos gentis, visuomet esanti ant išnykimo ribos. Nuo kitų Afrikos genčių ji skiriasi tuo, kad neužsiima gyvulininkyste ir neklajoja kariaudama su kitomis gentimis, o taikiai gyvena palei Turkanos ežero krantą ir užsiima žvejyba. Valgyti žuvį daugeliui Afrikos genčių yra paniekinamas dalykas, jie nenori atsisakyti protėvių tradicijų.

Tačiau elmolai žuvį valgo ir ežeras juos išmaitina. Tuo pačiu jiems labai trūksta vitaminų, todėl turi problemų su kauliniais audiniais, greitai miršta. Sūrus ežero vanduo, kurį geria, džiovina kaulus, kraujuoja dantenos. Elmolai pradėjo maišytis su kaimyninėmis gentimis tam, kad neišnyktų dėl kraujomaišos.