Ką dar galima pamatyti Paryžiuje?

Be žymiausių turistinių objektų, kurie jau buvo suminėti ankstesniuose tekstuose taip pat verta aplankyti mažiau žinomas ir kiek rečiau lankomas vietas:

Père Lachaise ir Montparnasse kapinės – tai ištisas numirėlių miestelis su didžiuliais paminklais ir namukais, šventyklėlėmis. Šiose kapinėse palaidota daug menininkų, rašytojų ir žymių žmonių. Prancūziškos kapinės visiškai neprimena lietuviškų, nepanašios jos ir į britų salose esančias tamsias gotikines ir minimalistines kapines. Čia vyrauja prabanga ir gausumas, dideli paminklai.

Notre Dame de Paris – kaipgi nepaminėti šios iškilios vietos? Ji tikrai vienas įspūdingiausių objektų ir turėjo būti paminėta jau pačioje pradžioje. Paryžiaus Katedra yra miesto širdis, kurią aprašė žymusis Viktoras Hugo. Katedra randasi saloje, Senos upės apsuptyje, aplink daug gražių tiltų. Tai iškili vieta, kurią per amžius garbino daug pamaldžių ir dievobaimingų širdžių, kurią tapė dailininkai, apdainavo dainiai, aprašė ir išgarbino rašytojai.

2019 metais įvyko didžiausias visų laikų Paryžiaus Katedros gaisras, kuris vos nesunaikino pačio vertingiausio visos Prancūzijos ir galbūt net viso pasaulio lobyno. Tai buvo skaudus įvykis, sukrėtęs daugelį. Restauracija dabar vyks daug metų, patekti į ten nebus galima dar ilgai. 

Gaisras sunaikino visą stogą ir smailųjį bokštą, nedaug trūko, kad nugriūtų du priekiniai bokštai, per kuriuos karstydavosi Paryžiaus Katedros Kvazimodas, nes ugnis jau buvo beveik pasiglemžusi šiaurinį bokštą, tokiu atveju, būtų griuvusi visa bažnyčia ir jos fasadas.

Nuo gaisro pavyko išgelbėti nemažą dalį vertingų lobynų, tarp jų Kristaus erškėčių vainiką, kurį, kaip manoma, dėvėjo pats Kristus nukryžiavimo metu. Kiek tame tiesos mes niekaip nepatikrinsime, tačiau bet kokiu atveju tam vainikui yra suteikta be galo didelė reikšmė.

Anapus Paryžiaus žiedo, į priemiesčius turistui geriau nelįsti. Saugotis Bulonės miško, ypač tamsiu paros metu. Nevažinėti metro po tolimas, nuo centro nutolusias sritis. Tai yra pavojinga, imigrantų ten bijo net patys prancūzai. Paryžius yra vienas pavojingiausių ir nesaugiausių pasaulio miestų su viena didžiausių terorizmo grėsmių.