Ką galima pamatyti Saaremos saloje?

Saaremaa yra didžiausia Estijos sala, kurią verta aplankyti. Ji yra tiesiog ranka pasiekiama nuo Lietuvos keliaujant automobiliu. Tereikia įsėsti į automobilį ir nuvažiuoti, vakare jau būsite kitame krante. Pernakvojus kitą dieną jau galima keliauti po visą salą. 

Trumpiausias kelionės variantas toks, kad dar kitos dienos ryte jau galima keliauti atgal ir vakare būsite namuose. Tačiau vienos dienos saloje gali neužtekti, nes pamatyti joje tikrai yra daug ką. Vienos dienos užteks tuo atveju, jeigu norėsite pamatyti tik pagrindinius objektus. Juos šiame tekste ir aprašysiu.

Beje, Estija turi ir daugiau salų. Atskiru keltu galima keliauti į Vormsi, į Hijumą, Kihnu, Ruhnu salas. Muhu sala yra sujungta su Saaremaa tiltu, todėl keliaudami į Saaremą vienu metu pamatysite ir Muhu. Keltas kelia iš Virtsu miestelio į Kuivastu, tai užtrunka apie 27min. Kelte galima pavalgyti valgykloje, viduje įrengtos modernios erdvės. Bilietas keliaujant automobiliu kainuoja 8,4 Eur, kiekvienam keleiviui kaina dar po 3 Eur. Atgal kainuoja dar tiek pat.

Muhu saloje yra Koguva etnografinis muziejus, kaip mūsų Rumšiškės. Aišku žymiai mažesnis, gana kukli, tačiau įdomi ir vertinga ekspozicija. Po Estiją gerai keliauti dar tuo atžvilgiu, kad ramu ir mažai turistų.

Üügu uola Muhu saloje, tai įspūdinga gamtos vieta prie pat jūros. Meldais apžėlęs jūros krantas kur ganosi karvės ir šalimais stūksančios uolos, kuriose bėgioja kaimenės avelių. Ši vieta labai įdomi ir išskirtinė geologiniu požiūriu, uolų juosta čia ganėtinai ilgai, kai kur vaikščioti net pavojinga.

Toliau minimi objektai yra Saaremos saloje:

Panga skardis. Aukščiausias saloje, apie 21m aukščio. Apačioje matosi ganėtinai skaidri ir sekli jūra. Skardis labai ilgas, tęsiasi apie 3km.

Kaali meteorito krateris. Tai visiškai unikali vieta, į kurią prieš keletą tūkstančių metų rėžėsi mažas meteoritas. Dabar čia tyvuliuoja mažytis ežerėlis gilioje dauboje. Aplinkui daug akmenų, tačiau įmanoma prieiti prie pat kraterio.

Kureesaarės senamiestis ir pilis. Įspūdingas viduramžių laikų miestas su senovine pilimi. Ši tvirtovė daugelį šimtmečių priklausė vokiečiams, vėliau švedams. Pilies muziejuje nemaža ekspozicija, pats senamiestis labai jaukus pavaikščioti ir pabūti.