Kenijos safariuose

Kas tie Kenijos Safariai ir kodėl juose taip įdomu? Pietinė Kenijos dalis yra derlingos žemės su modernia vakarietiška sostine Nairobiu. Čia klesti prabanga ir verslas, gyvena milijonai žmonių. Priemiesčiai žinoma daug skurdesni už patį centrą. Pietuose gyvena daug masajų genčių ir siena ribojasi su Tanzanija. Čia vystoma žemdirbystė, auga daug naudingų augalinių kultūrų.

Šiaurės Kenija yra labiausiai laukinė. Čia tvyro dykumos ir pusdykumės, atšiaurus klimatas. Daugiausiai šiaurės Kenijoje gyvena visokios laukinės gentys, civilizacijos ir pravažiuojamų kelių čia labai mažai. Vakaruose esti Turkanos ežeras, anksčiau vadintas Rudolfo ežeru ir čia gali atrasti šiokios tokios augmenijos. Palei ežerą gyvena žūkle užsiimančios gentys, kiti užsiima gyvulininkyste ir yra klajokliai, nuolatos kariauja dėl derlingesnių plotų.

Rytų Kenija yra vadinamasis Suahilių krantas, kurį kadaise užkariavo portugalai, sunaikindami ištisą civilizaciją. Vėliau Kenija perėjo anglams. Dabar rytinis Kenijos ir Tanzanijos krantas palei Indijos vandenyną yra visų kultūrų kratinys, ten išplitęs net islamas. Krantui ilgą laiką darė įtaką ne tik kolonizatoriai portugalai, tačiau taip pat ir indų, arabų pirkliai.

Šiaurės rytų Kenija prie Somalio pasienio yra labiausiai apleistas, atšiauriausias ir problematiškiausias kraštas, kurį ilgą laiką darkė karai. Mat šiose žemėse gyvena islamiškos somalių gentys, kurios nori prisijungti prie Somalio. Kenija kurį laiką konfliktavo su Somaliu, vėliau buvo pasirašytas taikos manifestas.

Kenijos religijos

Kenijoje vyrauja krikščionybė kaip anglų kolonizatorių religija. Rytinėje ir šiaurės rytinėje dalyje aptinkama islamo židinių, tačiau čia islamas dėl mentaliteto nėra toks griežtas ir dogmatiškas, afrikiečiai iš prigimties mėgsta vaikščioti beveik nuogi, todėl daug rūbų ir turbanų jiems nėra priimtinas dalykas. 

Kenijoje taip pat egzistuoja daugybė smulkių religijų, priklausomai nuo konkrečios genties, kurios garbina įvairius dievus ir dievukus, susiskirsčiusius savomis funkcijomis. Kai kurie dievukai geria kraują ir reikalauja kruvinų aukų. Kiekviena gentis turi savų ritualų ir apeigų, kurios, nepaisant civilizacijų įtakos, išlieka. Tačiau manoma, jog kadaise, iki tautų migracijos, šiose žemėse klestėjo itin turtinga ir išsivysčiusi afrikiečių civilizacija.