Kiti Paryžiaus objektai

Be Versalio, Montmartre ir Pompidou verta aplankyti šias vietas:

Moulen Rouge (Raudonasis malūnas) – šalia Montmartro esantis pramogų kompleksas su raudonuoju malūnėliu, sekso gatvė su sekso parduotuvėm ir barais, kurie dvelkia saldžia ir nerūpestinga laisve. Netoliese yra garsioji kavinė, kurioje buvo filmuojamas Amelijos filmas. Patekti į tą kavinę ne taip paprasta, o ten patekus už puodelį kavos ir pyragėlį teks gerokai patuštinti piniginę, nors kainos labai baisios nėra.

Orsė muziejus –  buvusi geležinkelio stotis, o dabar dailės galerija. Niekur kitur Paryžiuje nerasi tiek daug impresionistinių dailės darbų – čia yra Paryžiaus impresionizmo širdis. Orsė gausu taip pat įvairaus simbolistinio, romantizmo laikų meno, įvairių kitų darbų.

Luvras – kad jau prakalbom apie muziejus ir meną, tia tiesiog gėda būtų neaplankyti Luvro. Tiesa, norint čia patekti teks keletą valandų pastovėti ilgoje eilėje. Luvras susideda iš požemių ir kelių aukštų, kairiojo ir dešiniojo rūmų sparno. Menas čia labiau istorinis, taip pat gausu skulptūros pavyzdžių. Rasite specialius senovės Egipto, Mesopotamijos, Graikijos, Romos meno skyrius, viduramžius, renesansą ir t.t.

Triumfo arka – perėję Eliziejaus laukus pasieksite Triumfo arką, į kurią reikia patekti požemiu. Arką supa didelis eismo žiedas ir čia galite pamatyti kaip chaotiškai, naglai ir greitai vairuoja prancūzai. Pavairuoti čia nebūtų lengva, nes beveik nėra jokių taisyklių ir visi važiuoja kaip kas nori. Nuo pačios arkos atsiveria įspūdingas vaizdas, to jau matyt net nereikia sakyti.

Eifelio bokštas – tikrai verta pakilti ir ne kur kitur, o į patį viršų. Tai įspūdingiausia Paryžiaus vieta, kurioje ar prie kurios verta pasipiršti savo mylimajai. Užkilus į bokštą suvalgyti eklerą su kavute ir pasimėgauti įspūdingais pasaulio meilės sostinės vaizdais.

Katakombos – giliai po žeme yra daugybė tunelių, kur laidoti žmonės. Maro aukų buvo tiek daug, kad kapinėse nebetilpdavo negyvėliai, todėl juos sukišo į katakombas. Čia rasite šimtus tūkstančių kaulų ir kaukolių, iš kurių išdėliotos ištisos sienos.