Versalio rūmų prabanga

Ar esate buvę Versalio rūmuose? Lankantis Paryžiuje būtinai verta aplankyti ir Versalio rūmus. Į Versalį galima nuvažiuoti metro arba traukiniu, atstumas panašus kaip nuo Vilniaus iki Trakų. Atvažiavus į stotį belieka paeiti 15min per miestelį ir štai Jūs jau čia. Saugokitės prie Versalio rūmų bėgiojančių afrikiečių, kurie pardavinėja suvenyrus, kaip ir visų prekeivių prie žymių turistinių objektų ir nieko iš jų verčiau nepirkite jei nenorite likti apgauti ar apvogti. Apskritai Paryžiuje reikia saugotis visų kurie šypsosi ir dedasi draugais neva norėdami suteikti kažkokią paslaugą, ypač afrikiečių.

Versalio rūmai buvo didžiausia puošmena jau prieš 200 metų ir seniau. Tai karalių ir kilmingųjų vieta su daug puošnaus meno. Patys rūmai tiesiog įspūdingi ir kvapą gniaužiantys – niekur nerasite tokių milžiniškų ir prabangių menių su krištolinėm lempom ir milžiniškais, per visą sieną nutysusiais paveikslais. Mūsų Valdovų rūmai lyginant su Versaliu yra vaikų smėlio dėžutė ir vieni juokai.

Versalio sodas

Versalis turi milžinišką prabangų sodą, kuris tęsiasi per horizontą tiek, kad vos akys užmato. Tame sode daug visokiausių fontanų ir iščiustytų vandens telkinių, kai kurie iš jų visai nemaži. Visi keliukai tvarkingai ir simetriškai nutiesti, daug jaukių pievelių ir pievų, tankūs krūmynai ir lapuočių miškai. Apeiti šitą sodą reikia kelių valandų. Apskritai, jeigu norite pamatyti Versalį, reikia tam skirti pilnai visą dieną – pusę dienos vaikščiojant po rūmus ir pusę dienos sode.

Paryžiaus magija

Grįžus traukiniu atgal į Paryžių kitą dieną verta leistis į kelionę ir pamatyti šias vietas:

Monmartras – tai Vilniaus Užupis, menininkų rajonas su Sacre Coeur (Šventosios širdies) bažnyčia, kuri truputį primena mečetę dėl savo kupolų. Nuo kalno atsiveria įspūdinga Paryžiaus panorama į pietus.

Pompidu – tai modernaus meno galerija pastatyta iš vamzdžių. Čia – pats inovatyviausias menas ir visos naujausios bei garsiausios šiuolaikinio meno tendencijos. Viskas kyla iš Pompidu – tai modernaus meno meka.

Kiti objektai bus kitoje dalyje.