Vietos, kurias galima pamatyti Lenkijoje

Lenkija yra didelė šalis su daugybe įsimintinų vietų, kurių tikrai nepamiršite. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šioje kaimyninėje šalyje nieko įdomaus ir viskas per daug panašu į Lietuvą. Iš tiesų Lenkija slepia didžiulius turtus, kurių neprošal būtų ir pasisemti šį kartą.

Pirmiausia svarbu pasirinkti į kurią Lenkijos pusę važiuosite, kadangi vienos kelionės metu dažniausiai išeina nuodugniau apžiūrėti tik kurią nors vieną pusę. Lenkija yra per didelė, kad pavyktų viską pamatyti visos kelionės metu. Todėl rinkitės konkrečią kryptį. Šiame straipsnyje pasistengsime tas kryptis ir pristatyti.

Šiaurės Lenkija. Tai palei jūrą esanti dalis, kuri yra panašiausia į Lietuvą. Kalnų čia nėra, tačiau tvyro Baltijos jūra su daugybe nuostabių paplūdimių, kur oras galbūt yra šiek tiek šiltesnis nei Lietuvoje. Šiaurinė Lenkijos dalis yra pažymėta vokiško paveldo – seniau šios žemės priklausė Vokietijai, todėl dabar daug kur rasite vokiškos architektūros ir kitų vokiečių buvimo pėdsakų.

Viena žymiausių šiaurės Lenkijos vietų Gdanskas – tai tikras Lenkijos pajūrio perlas su vokiška dvasia. Netoliese taip pat galėsite pamatyti įspūdingo dydžio Marienburgo pilį, kuri viduramžiais buvo pati didžiausia kryžiuočių pilis ir karybos centras.

Pietų Lenkija. Pietų Lenkija yra ko gero pati turtingiausia tiek gamta, tiek turistiniais objektais ir įspūdžiais. Tai labiausiai nuo Lietuvos nutolusi dalis, mažiausiai panaši į mūsų kraštą. Čia stūkso didingi Tatrų kalnai, yra daugybė slidinėjimo trasų. Zakopanė ir Karpačas – vieni žymiausių Lenkijos kurortų. Nevalia būtų neapsilankyti Krokuvoje – senajame Žečpospolitos karalių mieste su įspūdingu senamiesčiu ir netoliese esančiose Veličkos druskų kasyklose, įtrauktose į UNESCO kultūrinį paveldą. Kasyklose, po žeme rasite daugybę įspūdingų koplyčių, pastatytų iš druskos. Lenkai yra labai religinga tauta, ištisą šventyklą jie pasistatė giliai po žeme.

Vakarų Lenkija yra daugiausiai vokiška. Paprastai čia keliaujama kiek rečiau nei į pietus ar šiaurę, tačiau įspūdingų vietų ir jaukių miestų rasite ir čia.
Rytų Lenkija. Liublinas yra vienas žymiausių šios šalies dalies miestų, čia rasite ir Belovežo girią bei daugybę kitų įspūdingų gamtos ir kultūros objektų.