Vietos, kurias galima pamatyti Slovakijoje

Slovakija paprastai yra ta šalis, kurią daugelis pravažiuoja automobiliu keliaudami toliau į pietus, todėl taip ir nesustoja čia, taip ir nesusipažįsta su nepaprastais šios šalies turtais. Tačiau apsilankyti šioje jaukioje kalnų šalyje tikrai verta – tai kaip rytų Šveicarija su savo slaviška kultūra. 

Slovakija yra nedidelė šalis. Beveik visa jos teritorija randasi kalnuose, išskyrus vakarų pusėje, šalia Dunojaus esančią sostinę Bratislavą. Bratislava yra jaukus miestas, panašaus dydžio kaip Vilnius, visiškai ramus ir mažai kuo primenantis judrius ir chaotiškus vakarų Europos didmiesčius.

Kalnų mėgėjams Slovakija bus nepamirštamų įspūdžių šalis. Turizmas čia išvystytas ne taip gerai kaip Lenkijos Zakopanėje, šios vietos susilaukia kiek mažiau lankytojų, tačiau yra labai unikalios. Slidinėtojai čia pasijus kaip kokioje Šveicarijoje. Šalis visiškai neturi jūros, turi tik kalnus, daugybę kalnų. Klimatas čia ganėtinai komfortiškas, šiltas, nėra karšta, tačiau dažnai gali būti vėsu.

Slovakija yra ta šalis, kurioje gerai jausis mėgėjai landžioti po urvus, eiti į kalnų grotas, tyrinėti požeminį kalnų pasaulį. Urvų čia yra begalė. Suvenyrų parduotuvėse taip pat rasite daugybę kalnakasių kirvukų, kurie yra unikalus šios kalnakasių šalies atributas, įamžintas suvenyruose. 

Kofola – unikalus slovakiškas ir čekiškas limonadas, panašus į kokolą, bet tai visai ne tai. Niekur kitur nerasite jo pirkti, šio limonado būtina paragauti. Jo rasite kiekviename pakelės restorane, todėl net jeigu skubate į kitą šalį, trumpai stabtelėję galėsite susipažinti su slovakų kultūra. Nors ką ten tas limonadas parodo, žinoma, kad nieko jis neparodo. Na bet nereikia čia tų lyrinių nukrypimų.

Pristatant Slovakiją dar būtų galima paminėti daug didingų, nepaprastų dalykų. Slovakija vis dar yra juoda dėmė daugelio lietuvių žemėlapiuose. Daugelis keliauja tik į visokias Italijas, Ispanijas ir Prancūzijas ir pamiršta, tiesiog leiste praleidžia pro akis mažesnes ir paprastesnes, tačiau ne ką prastesnes Europos tauteles su savo turtais.

Keliaukime, pažinkime ir semkime pažinimą. Nauja šalis atvers naujus mūsų pažinimo horizontus, iš kurių dėliosimės bendrą viso pasaulio vaizdą.