Vietos, kurias galima pamatyti Vengrijoje

Sveiki gerbiamieji! Reikėtų ir derėtų man čia tarti iškilmingą įžanginį žodį, kadangi Vengrija yra ypatinga šalis verta didelės pagarbos už tai, kokia ji yra ir už viską. Vengrija yra vertybių kultūros pavyzdys visai Europai ir didysis gamtinis perlas. Nors ir Vengrijoje beveik nėra kalnų, čia apstu stepių, o taip pat šiluminių vandens versmių, teka didelė didi upė ir stūkso vos ne didžiausias vakarų Europoje ežeras. Taigi, kur galime nukeliauti?

Budapeštas. Tai įspūdingas klasicizmo epochos perlas, tikras spindintys karalijos žavesys ir įkvėpimas, inkrustuotasis karališkosios karūnos deimantas, o gal ryškus ugniaspalvis topazas. Budapeštą, kaip ir visą Vengriją, būtų galima girti ir girti – aišku yra tik viena, kad tai labai ypatinga šalis ir jos sostinė. 

Vandens turizmas. Budapešte gausu baseinų ir terminių vonių, kadangi miestas stovi ant itin vandeningos ir kalvotos žemės. Vandens turizmas sudaro didelę Vengrijos turizmo dalį.

Szegedas. Vengrijos pietuose esantis miestas, visai šalia Serbijos pasienio, kur stovi garsioji ir skandalinga siena, sulaikanti iš pietų plūstančius pabėgėlius. Szegede vienas seniausių vidurio Europos universitetų, tai be galo jaukus miestas su dideliu senamiesčiu.

Debrecenas. Rytuose, šalia Rumunijos esantis miestas, kuris draugauja su Klaipėda (Klaipėdoje yra Debreceno gatvė, o Debrecene Klaipėdos gatvė). Šalia įspūdingo miesto tvyro plataus horizonto stepės ir lygumos, čia gyvena klajokliai, kurie gano vengriškus raguočius, pati stepė išdžiūvusi ir čia retai lyja.

Balatono ežeras. Seklus ir ilgas, su daugybe kurortų. Šis ežeras vadinamas Vengrijos jūra, kadangi vengrai neturi jūros. Šalia esančiame Hėvize yra mažytis, tačiau itin karšto vandens terminis ežeras, kuriame karšta vandens temperatūra išsilaiko ir žiemą.

Miškolcas. Šiaurėje esantis miestas, kiek arčiau Slovakijos sienos. Jaukus ir neapkrautas, daug įdomių paminklų turintis miestas, kuriame galėsite paragauti tradicinių vengriškų patiekalų: aštriosios papirkos, guliašo, vištienos plovo ir t.t.

Vengrai išrado rubiko kubiką ir tušinuką, taip pat kai kurias inovatyvias technologijas, specialią stiklo rūšį, kuri naudojama modernioje architektūroje. Vengrai yra geri matematikai, logikai ir šachmatininkail, valgo labai aštrų maistą.